Deception, czyli oszustwo, trwa od tysiącleci. Kamuflaż w naturze czy dezinformacja podczas działań wojennych, także w cyberprzestrzeni. Ataki phishingowe i socjotechnika to oszustwa nakłaniające użytkowników aby coś otworzyć, kliknąć, ujawnić swoje poufne dane. Ale nie musimy być bezbronni.
Obecna technologia umożliwia szybkie tworzenie fałszywych środowisk w ramach istniejącej infrastruktury, połączonych z istniejącymi mechanizmami obrony przed atakami cybernetycznymi (tj. systemami wykrywania włamań). Technologia Deception to aktualnie element coraz bardziej decydujący o uzyskaniu przewagi w cyberwalce.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na stronie Stowarzyszenia ISSA Polska, przedstawiającym zestaw dobrych praktyk wdrażania technologii Deception w sieci korporacyjnej. Artykuł stanowi przegląd tego, w jaki sposób technologie Deception mogą znacznie poprawić zdolności organizacji do szybkiego i dokładnego wykrywania włamywaczy, a jednocześnie gromadzić wystarczającą ilość danych wywiadowczych dotyczących zagrożeń i informacji o atakach, aby poprawić skuteczność reakcji.
A niepewnych, że warto Deception wpisać na listę technologii „must-have” zachęcamy do kontaktu i przetestowania Fidelis Deception.